Italský premiér Monti slíbil oblastem postiženým zemětřesením rychlou pomoc

Další zemětřesení o síle téměř 6 stupňů Richterovy škály zasáhlo včera severní Itálii, epicentrum se nacházelo nedaleko Modeny v hloubce zhruba deseti kilometrů. Mluví se o nejméně 16 mrtvých, 1 pohřešovaném a 350 zraněných. Bez domova zůstalo na 14 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sever Itálie zasáhlo ničivé zemětřesení | Zdroj: Reuters

Zřítily se obytné domy, tovární haly, ale i mnoho historických památek. V sutinách uvízla spousta lidí, na místě zasahují záchranáři se cvičenými psy, kteří prohledávají sutiny. Byla nasazena armáda, pomáhá civilní obrana.

Ještě v pozdních večerních hodinách vyprostili záchránáři ze sutin ženu, která se vrátila po prvním ranním otřesu do svého domu pro osobní věci, když ji náhle překvapila další vlna zemětřesení.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci mluvila v Ranním Radiožurnálu přímo z Itálie tamní spolupracovnice Českého rozhlasu Lucie Chvojková

Evakuováno bylo na 13,5 tisíce lidí, úřady zřídily na mnoha místech stanové tábory, provizorní ubytování ve školách a školkách. Italské dráhy daly k dispozici vlaky se 450 lůžky.

Okamžitě vznikly veřejné sbírky na pomoc postižené oblasti a premiér Mario Monti slíbil, že vláda učiní vše pro to, aby zajistila v co nejkratší době obnovu normálního chodu v jedné z ekonomicky nejvýznamnějších lokalit Itálie.

Otřesy byly citelné i v Miláně, Boloni, Florencii, Pise a Benátkách. České velvyslanectví v Římě zatím nemá informace, že by byl postižen některý z českých občanů.

Lucie Maňourová, Lucie Chvojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme