Italský premiér Silvio Berlusconi podá v úterý demisi

Italský premiér Silvio Berlusconi předloží v úterý ve 13 hodin demisi prezidentovi Carlu Azeglio Ciampimu. Berlusconiho koalice však doufá, že nový premiér bude designován až po volbě nového prezidenta republiky. Mandát současného prezidenta vyprší 18. května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi | Foto: OSN

Je to povinný krok. Po zvolení předsedů obou komor parlamentu Silviu Berlusconimu nezbývá nic jiného, než podat demisi. Předloží ji prezidentu republiky v úterý.

Jeho koalice však požaduje, aby nový premiér nebyl designován okamžitě, ale až po zvolení nového prezidenta republiky a aby byl na prezidentské křeslo zvolen jejich muž. V opačném případě slibuje tvrdou opozici v parlamentu i mimo něj, jak řekl Silvio Berlusconi.

Romano Prodi naopak doufá, že jej prezident Ciampi ještě před vypršením mandátu ve středu nebo ve čtvrtek pověří sestavením nové vlády. Zatím pilně pracuje na konečné podobě nového kabinetu.

Vědunka Lunardi, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme