Italský soud vynesl první tresty za krach Parmalatu

V případu italské potravinářské firmy Parmalat, která zkrachovala na konci roku 2003, padly první tresty. Milánský soud dnes poslal za mříže jedenáct odsouzených. Jsou mezi nimi manažeři, právník a také bratr a syn zakladatele Parmalatu Calista Tanziho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Calisto Tanzi | Foto: ČTK

Milánský soud rozdal tresty v rozmezí od několika měsíců a po dva a půl roku. Právě tolik si má odsedět jeden z nejbližších společníků Calista Tanziho a bývalý ředitel Parmalatu Fausto Tona.

Vyšetřování krachu italského potravinářského kolosu se táhlo 18 měsíců. Milánská prokuratura prověřovala hlavně účetní doklady. Uzávěrka z roku 2003 totiž odhalila, že v Parmalatu chybělo 14 miliard eur.

První tresty za finanční machinace jsou poměrně mírné, protože vycházejí z dohody o přiznání a spolupráci, kterou obvinění uzavřeli s úřady. Další verdikty, mezi nimi i ten týkající se Calista Tanziho, mají padnout koncem září.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme