Italský soud vynesl první tresty za krach Parmalatu

V případu italské potravinářské firmy Parmalat, která zkrachovala na konci roku 2003, padly první tresty. Milánský soud dnes poslal za mříže jedenáct odsouzených. Jsou mezi nimi manažeři, právník a také bratr a syn zakladatele Parmalatu Calista Tanziho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Calisto Tanzi | Zdroj: ČTK

Milánský soud rozdal tresty v rozmezí od několika měsíců a po dva a půl roku. Právě tolik si má odsedět jeden z nejbližších společníků Calista Tanziho a bývalý ředitel Parmalatu Fausto Tona.

Vyšetřování krachu italského potravinářského kolosu se táhlo 18 měsíců. Milánská prokuratura prověřovala hlavně účetní doklady. Uzávěrka z roku 2003 totiž odhalila, že v Parmalatu chybělo 14 miliard eur.

První tresty za finanční machinace jsou poměrně mírné, protože vycházejí z dohody o přiznání a spolupráci, kterou obvinění uzavřeli s úřady. Další verdikty, mezi nimi i ten týkající se Calista Tanziho, mají padnout koncem září.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme