Italský soud zváží odvolání Američanky odsouzené za vraždu studentky

Italský soud dnes bude řešit odvolání 27mileté Američanky Amandy Knoxové. V Itálii ji hrozí 28 a půl roku vězení za sexuální napadení a vraždu Britky Meredith Kercherové. Z její smrti z roku 2007 soud obvinil i bývalého italského přítele Knoxové. Raffaele Sollecito dostal 25 let za mřížemi. Nejvyšší odvolací soud v Římě dnes má vynést konečný verdikt, Knoxová se ho ale nezúčastní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorský soud vynesl v pondělí historický verdikt. Podle něj je spolu s Organizací pro osvobození Palestiny přímo zodpovědná za teroristické útoky za druhé intifády v Izraeli a musí jejich obětem zaplatit 218,5 milionu dolarů | Foto: Salvatore Vuono FreeDigitalPhotos.net

Případ se vleče přes sedm let a Knoxová v minulosti opakovaně prohlásila, že se do Itálie dobrovolně nevrátí. Od roku 2007 tam strávila spolu s expřítelem čtyři roky ve vězení za ubodání své britské spolubydlící.

Před čtyřmi lety je odvolací soud viny zprostil a Knoxová se vrátila do Spojených států. Italská média Knoxovou v minulosti označovala za ďábla s andělskou tváří.

„Lidé mě nazývají ďáblem. Nejhorší na tom je, že ať dopadne proces jakkoli, stejně zůstanu pro všechny vražedkyní. Chtěla bych, aby mě lidé znovu považovali za člověka,“ řekla.

O necelé dva roky později se ale případ znovu otevřel a loni italská justice dvojici znovu odsoudila k 25 a více než 28 letům vězení.

Italský odvolací soud dnes může rozsudek potvrdit, zrušit nebo rozhodnout o novém procesu.

Olga Kořánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme