Italští novináři ve stávce

Italští novináři se bojí o svobodu slova, a tak dnes vyšli do ulic. Zatím jen ti z novin a tiskových agentur, v následujících dnech se k nim ale připojí i redaktoři z rádií a televizí. Protestují proti údajnému tlaku Berlusconiho vlády na média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

noviny | Foto: Jan Rosenauer

Italští novináři reagovali vyhlášením stávky na odvolání ředitele nejčtenějšího italského listu - Corriere della Sera - Ferruccia De Bortoliho. Přes veškerá dementi jsou přesvědčeni, že De Bortoli byl odvolán na nátlak premiéra Berlusconiho. Novináři zároveň protestují proti sérii připravovaných opatření, která by mohla mít silný negativní dopad na svobodu informace.

Jedná se především o připravovaný zákon, který umožní větší koncentrace médií v jediných rukou, o nevyřešený konflikt zájmů premiéra a mediálního magnáta Silvia Berlusconiho a v neposlední řadě také o návrh na zavedení trestu odnětí svobody za přečin pomluvy.

Proti stávce žurnalistů protestuje Svaz vydavatelů - stávka podle něj poškozuje zájmy sektoru.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme