Italští poslanci schválili setrvání vojenské mise v Afghánistánu

Setrvání italské vojenské mise v Afghánistánu a její financování schválila dnes naprostou většinou hlasů Poslanecká sněmovna italského parlamentu. Mnohem těžší boj za rozpočet pro misi čeká vládu premiéra Romana Prodiho v Senátu. Tam má jen křehkou většinu a minulý měsíc jen těsně přečkala hlasování o důvěře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romano Prodi | Foto: AFP

Poslanecká sněmovna schválila velkou většinou hlasů delší financování italských vojenských misí v Afghánistánu, Libanonu a Súdánu. Pro hlasovalo 542 poslanců a pouze tři proti.

Svůj hlas dala vládě kromě Ligy severu i opozice, ale tři disidenti z vládní koalice zvedli ruku proti. Vládní dekret nyní musí schválit i Senát, kde má Prodiho kabinet velmi těsnou většinu, a nelze vyloučit, že několik disidentů vládní koalice bude hlasovat opět proti jako dnes.

Při debatě v parlamentu vyvolala značné napětí zpráva o zajetí italského novináře v Afghánistánu, ale nezměnila nic na rozhodnutí o dalším financování pro misi NATO.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme