Italští potápěči stále hledají pohřešované ze ztroskotané výletní lodi

Tři lidé zemřeli a několik desítek dalších se stále pohřešuje po ztroskotání luxusní výletní lodi společnosti Costa Concordia u břehů italského Toskánska. Zraněných je kolem čtyřiceti, dva z nich jsou ve vážném stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď najela u ostrova Giglio na mělčinu | Zdroj: ČTK

Podle záchranářů se počet pohřešovaných v posledních hodinách snížil na 20. Potápěči teď prozkoumávají trup lodi v naději, že by se i v potopené části mohli ještě najít lidé, kteří se zachránili díky nějaké vzduchové bublině.

Tři lidé, dva Francouzi a jeden Peruánec se utopili, když se pokusili doplavat z lodi na pevninu vlastními silami. Nejméně tisíc cizinců se už vrátilo letecky do vlasti.

Na palubě plavidla cestovalo přes 4 tisíce lidí, většinou to byli němečtí, italští a francouzští turisté. Byl mezi nimi i jeden český občan. O jeho osudu zatím nevíme nic bližšího.

Při havárii výletní lodi u pobřeží Itálie zahynulo několik lidí

Číst článek

Příčina havárie zatím není známá. Podle expertů mohou být pouze dvě, buď lidská chyba nebo porucha elektronických přístrojů. Experti se teď chystají analyzovat černou skříňku se záznamem z pilotní kabiny.

Nikdo si prozatím nedokáže vysvětlit, jak se mohla loď ocitnout pouze jednu námořní míli od ostrova. Povinná vzdálenost je tři míle.

Vědunka Lunardi, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme