Italští řidiči budou na suchu

Itálii čeká dvoudenní stávka zaměstnanců benzínových čerpadel. Lidé pracující jako obsluha čerpacích stanic protestují proti dlouhé pracovní době a požadují modernizaci benzinek. Ve městech začne dnes večer v půl osmé, na dálnicích se přestane tankovat úderem desáté večerní. Čerpadla na italských dálnicích se k běžnému provozu vrátí ve čtvrtek večer a ve městech až v pátek ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice | Foto: www.auto-mikulov.cz

Vláda doufala, že majitelé čerpacích stanic stávku odvolají, když jim včera poskytla značné daňové úlevy. Nestalo se však tak. Majitelé benzinek chtějí totiž víc, protože snížení daní se týká jen letošního roku. Dvoudenní stávku proto dnes potvrdili.

Sdružení spotřebitelů proti ohlášené stávce ostře protestují, a to nejen kvůli potížím, které stávka způsobí automobilistům. Obávají se totiž spekulací s cenou pohonných hmot krátce před stávkou.

V okolí města Aquila, které letos v dubnu zasáhlo ničivé zemětřesení a kde se tento týden koná summit skupiny nejbohatších zemí světa G8, benzinové pumpy v provozu zůstanou. Naopak na Sicílii bude obsluha benzinek stávkovat tři dny.

Stávku vyhlásily tři odborové svazy, jež zastupují asi 19 tisíc z celkových 24 tisíc zaměstnanců v tomto odvětví.

Vědunka Lunardi, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme