Italští turisté unesení v Jemenu byli osvobozeni

Po šesti dnech zajetí se vrátilo na svobodu pět italských turistů unesených na Nový rok v Jemenu. Byli na cestě k archeologickým památkám v provincii Maríb, na východ od hlavního města Saná, když je zajala skupina ozbrojenců z místního klanu. Únosci za jejich osvobození požadovali propuštění osmi členů klanu vězněných kvůli obvinění z krevní msty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unesení italští turisté | Foto: AFP

Všech pět italských turistů po šesti dnech zajetí nakonec osvobodily bezpečnostní síly Jemenu. Dlouhé vyjednávání nevedlo k žádnému výsledku a únosci vyhrožovali, že rukojmí zabijí, budou-li intervenovat jemenské ozbrojené síly. Těm se však nakonec podařilo Italy osvobodit a několik únosců zadržet.

Osvobození turisté vyprávěli o svém vězení. "Napětí rostlo s každým dnem, nakonec nás zavřeli do ovčince. Nad námi létaly vrtulníky a únosci na nás křičeli, abychom se nehýbali, byli absolutně zticha, a neustále na nás mířili zbraněmi."

"Jednoduše jsme si mysleli, že zemřeme."

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme