Italští záchranáři našli ve vraku Concordie další ženské tělo

Ve vraku ztroskotané výletní lodi Concordia v Itálii se našlo další ženské tělo. Počet potvrzených obětí katastrofy se tak zvýšil na 13, osm z nich už úřady identifikovali. Devatenáct lidí, především německých turistů, se ještě pohřešuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní člun proplouvá kolem havarované lodi Costa Concordia | Foto: ČTK

Prohledávání lodi, která má 17 palub a více než 1500, je nebezpečné a pomalé. Práci záchranářů komplikují pohyby vraku, které je nutí činnost přerušovat.

Stále hrozí, že se loď uvízlá na dvou skalních výběžcích sesune do hlubin. Voda v místě tragédie je navíc velmi chladná a naděje na to, že budou týden po ztroskotání nalezeni živí lidé, jsou mizivé.

Tělo ženy dnes objevili záchranáři na palubě číslo sedm v ponořené části lodi, její totožnost zatím není známa. Oficiálně se nyní pohřešuje se nyní 19 osob, italské úřady ale připouštějí, že na palubě mohli být černí pasažéři, takže i obětí může být víc.

Obyvatelé ostrova Giglio, vedle kterého vrak leží, s napětím čekají na to, jestli se podaří včas odčerpat tuny paliva, které zůstaly v lodi a mohly by se vylít do moře. To by pro ostrov závislý na turistice znamenal katastrofu.

Záchranáři nyní zvažují, zda mohou začít s odčerpáváním před dokončením pátrání po pohřešovaných. Samotnou operaci by měli provést najatí specialisté z Holandska.

Jitka Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme