Italští záchranáři našli ve vraku Concordie další ženské tělo

Ve vraku ztroskotané výletní lodi Concordia v Itálii se našlo další ženské tělo. Počet potvrzených obětí katastrofy se tak zvýšil na 13, osm z nich už úřady identifikovali. Devatenáct lidí, především německých turistů, se ještě pohřešuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní člun proplouvá kolem havarované lodi Costa Concordia | Zdroj: ČTK

Prohledávání lodi, která má 17 palub a více než 1500, je nebezpečné a pomalé. Práci záchranářů komplikují pohyby vraku, které je nutí činnost přerušovat.

Stále hrozí, že se loď uvízlá na dvou skalních výběžcích sesune do hlubin. Voda v místě tragédie je navíc velmi chladná a naděje na to, že budou týden po ztroskotání nalezeni živí lidé, jsou mizivé.

Tělo ženy dnes objevili záchranáři na palubě číslo sedm v ponořené části lodi, její totožnost zatím není známa. Oficiálně se nyní pohřešuje se nyní 19 osob, italské úřady ale připouštějí, že na palubě mohli být černí pasažéři, takže i obětí může být víc.

Obyvatelé ostrova Giglio, vedle kterého vrak leží, s napětím čekají na to, jestli se podaří včas odčerpat tuny paliva, které zůstaly v lodi a mohly by se vylít do moře. To by pro ostrov závislý na turistice znamenal katastrofu.

Záchranáři nyní zvažují, zda mohou začít s odčerpáváním před dokončením pátrání po pohřešovaných. Samotnou operaci by měli provést najatí specialisté z Holandska.

Jitka Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme