Italy po sérii dalších otřesů nejvíc trápí nejistota

Region Emiglia-Romagna se vzpamatovává ze včerejšího silného zemětřesení. Bilance mluví o 17 obětech. V postižené oblasti se navíc stále lehce otřásá půda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirandola u Modeny po zemětřesení | Zdroj: Reuters

Navzdory tomu, že se včera hroutily domy a umírali lidé, situace v Mirandole je velmi klidná a lidé se snaží nepropadat zoufalství. Podle pracovníků tiskového oddělení zdejší radnice jsou lidé velmi ukáznění. Je to prý i z toho důvodu, že Mirandola zažívá tento výjimečný stav už deset dní.

Zemětřesení páchalo 20. května škody i tady. V průběhu té doby se tedy stihli jaksi zorganizovat. Včera sice do tábora přibyli další lidé, kteří přišli o střechu nad hlavou, ale mezitím jiní zase odešli.

Kdokoli má možnost ubytovat se u známých nebo u příbuzných, tak to udělá a neblokuje místo v provizorním stanovém táboře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice Českého rozhlasu v Itálii Lucie Chvojková mluví o situaci v regionu Emiglia-Romagna po zemětřesení v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Občany Mirandoly nyní nejvíce je trápí nejistota. Nevědí, jak dlouho bude tato situace trvat a kdy mají čekat další otřes.

Noc na včerejšek byla první klidnou nocí, kdy nebylo cítit otřesy, a proto všichni doufali, že už se zemětřesení nevrátí. Z toho důvodu se také podnikatelé a dělníci odvážili vstoupit včera do továrních hal, aby zkontrolovali škody. Právě mezi nimi bylo nejvíce obětí.

Problémem je i to, že situace je neustále v pohybu. Radnice byla po prvním zemětřesení přesunuta do střední školy, po včerejšku už nemůže být ani tam, takže funguje ve stanech na louce před školou.

Michaela van Erne, Eva Presová, Lucie Chvojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme