Portugalsko 2:1 Česko

Nejméně devět mrtvých si vyžádal izraelský zásah v Nábulusu, tvrdí Palestinci

Při zásahu izraelské armády na okupovaném Západním břehu Jordánu ve středu přišlo o život devět Palestinců, uvádí podle světových agentur nová bilance palestinských úřadů. Zraněných je 97. Agentura Reuters píše, že izraelští vojáci při operaci ve městě Nábulus zasahovali proti ozbrojencům z radikální palestinské skupiny Islámský džihád.

Jeruzalém Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci se připravují u hranic s Pásmem Gazy

Izraelští vojáci při operaci ve městě Nábulus zasahovali proti ozbrojencům z radikální palestinské skupiny Islámský džihád.(ilustrační foto) | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Palestinské zdroje tvrdí, že mezi mrtvými je 72letý muž. Pode AP šlo o jeden z nejkrvavějších incidentů za téměř rok intenzivních střetů na Západním břehu a ve východním Jeruzalémě. Město Nábulus je dějištěm časté aktivity izraelské armády.

Izrael dodatečně uznal devět osad na Západním břehu Jordánu. Světové mocnosti je považují za ilegální

Číst článek

Podle Reuters zdroje z Islámského džihádu uvedly, že izraelští vojáci při akci obklíčili v domě dva místní velitele organizace a že další ozbrojenci se zapojili do boje. Podle svědků byly slyšet exploze a střelba. Izraelská armáda zatím bez dalších podrobností potvrdila, že v Nábulusu probíhá operace izraelské armády.

„Odsuzujeme razii okupantů v Nábulusu a vyzýváme k ukončení pokračujících útoků proti našim lidem,“ řekl podle agentury Reuters mluvčí palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse Nabíl abú Rudajná.

Palestinci chtějí mít stát na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě, tedy na územích, kterých se Izrael zmocnil za války v roce 1967. Z Pásma Gazy se Izrael stáhl a nyní ho ovládá radikální hnutí Hamás. Východní Jeruzalém Izrael anektoval a Západní břeh Jordánu okupuje. Na Západním břehu Jordánu žije na 500 000 židovských osadníků a asi tři miliony Palestinců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme