Ivana Trumpová vydala své paměti a popudila prezidentovu ženu Melanii. Označila se za první dámu

Raising Trump, volně přeloženo jako Trumpovská výchova. Tak se jmenuje kniha Ivany Trumpové, která v úterý vychází v New Yorku. První manželka Donalda Trumpa a rodačka z Československa v ní vzpomíná na divoký rozvod se současným americkým prezidentem a upozorňuje na to, že hlavně ona vychovala tři nejstarší Trumpovy děti. Víc než obsahem knihy ale vzbudila v Americe rozruch její propagací.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Trumpová na Ještědu. Archivní snímek. | Foto: Petr Gerhardt

O takové pozornosti ještě před vydáním knihy si většina autorů může nechat jenom zdát. A nejde pouze o televizní show, ve kterých se Ivana Trumpová teď cíleně objevuje. Nejprve to bylo na stanici CBS, která patří do stejného mediálního domu jako nakladatelství, kde paměti vycházejí. Poprask ale vyvolal až rozhovor v pořadu Good Morning America konkurenční ABC.

Bouřlivý rozvod i dětství v Československu. Ivana Trumpová odhaluje detaily ze svého soukromí v nové knize

Číst článek

I přední americké deníky píšou o téhle rozverné zmínce, že jakožto první Trumpova manželka je Ivana Trumpová i první dámou. Doprovodila tím tvrzení, že si s prezidentem stále pravidelně telefonuje, ale nechce číslo vytáčet moc často, aby současná manželka Melania nežárlila.

Už tak prý musí být život v Bílém domě utrpením, pronesla také. Mluvčí skutečné první dámy Melanie Trumpové odpověděla, že bývalá prezidentova žena na sebe jen samolibě upozorňuje, aby prodala víc výtisků své knihy.

V té popisuje tvrdý boj o peníze při rozvodu s Trumpem v 90. letech, a hlavně svou výchovu tří společných dětí, na které se prý jinak milující otec Trump skoro nepodílel.

Odmítnutý post velvyslankyně

V prezidentské kampani a později funkci se ale svými dětmi obklopil, ty jsou často kritizovány spolu s ním a nejstarší syn figuruje v kauze možného ovlivnění amerických voleb Ruskem.

Jeho matka nemá z vyšetřování žádné obavy, jak řekla v televizi ABC, protože podle ní neudělal nic špatného. Ivana Trumpová také neopomněla zmínit, jak má její právě vydávaná kniha ukázat i to, že bez ní by její bývalý manžel nebyl tím, kým je.

Zopakovala i to, jak odmítla pozici velvyslankyně v Česku, protože si nechtěla kazit pohodlný život tady v New Yorku, na Floridě a francouzské Riviéře. A prý také amerického prezidenta povzbudila k tomu, aby dál používal svůj oblíbený twitter.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme