Trumpová v Africe prosazuje rovnost žen na pracovním trhu. Iniciativa dostane 1,1 miliardy korun

Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka v neděli v Etiopii zahájila čtyřdenní návštěvu Afriky, během níž propaguje program americké vlády, který má pomoci ženám prosadit se na pracovním trhu. Iniciativa s názvem Women's Global Development and Prosperity (W-GDP) by měla pro začátek získat 50 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč) z americké agentury pro mezinárodní rozvojovou pomoc (USAID).

Addis Abeba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivanka Trumpová v Etiopii, na čtyřdenní návštěvě Afriky. | Foto: Tiksa Negeri | Zdroj: Reuters

Kromě Etiopie zavítá Ivanka ještě do Pobřeží Slonoviny, napsala agentura Reuters. Dcera amerického prezidenta se během cesty zúčastní konference pořádané Světovou bankou, v plánu má také návštěvu kakaové plantáže a jednání o ekonomických příležitostech pro ženy v západní Africe.

Po překvapivém odstoupení šéfa Světové banky se hledá nový, ve hře může být i Ivanka Trumpová

Číst článek

„Věříme, že investovat do žen je chytrá rozvojová politika a je to chytré podnikání. Je to také v našem bezpečnostním zájmu, protože samostatné ženy jsou přínosem pro mír a stabilitu,“ řekla Trumpová při setkání s pracovnicemi ve výrobě kávy.

Program W-GDP si klade za cíl do roku 2025 pomoci 50 milionům žen získat dobře placená místa. Web americké iniciativy uvádí, že nízká účast žen v pracovním procesu poškozuje v rozvojových zemích ekonomický růst a boj s chudobou.

Zpravodajská společnost BBC podotýká, že politika Spojených států v Africe se za Trumpova prezidentství soustředí na boj proti terorismu a tlumení vlivu Číny. „Když jeho administrativa na sklonku roku 2018 konečně představila svou dlouho odkládanou africkou strategii, mnozí ihned poukazovali na to, že se v ní neobjevují body upřednostňované v minulosti jako je propagace demokracie, svobodných voleb a politických a občanských práv," píše BBC.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme