Izrael a Hizballáh si vyměnily vězně

Izrael a libanonské radikální hnutí Hizballáh provedly největší výměnu vězňů a ostatků padlých bojovníků za mnoho let. Celou operaci po dlouhých vyjednávání zprostředkovali němečtí diplomaté. Proces výměny vězňů nenarušil ani atentát v Jeruzalémě, při kterém zahynulo 10 izraelských civilistů a více než 50 dalších lidí bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

propuštění vězni | Foto: EPA

Na letiště v Kolíně nad Rýnem přiletěly dva letouny - z Tel Avivu a Bejrútu. Stroj z libanonského hlavního města přepravil do Německa k výměně zajatého izraelského obchodníka Elhanana Tannenabauma a tělesné ostatky tří izraelských vojáků unesených a zabitých v Libanonu.

Poté, co izraelská strana ověřila jejich totožnost, dala souhlas s propuštěním tří desítek zajatců. Současně dostaly svobodu i čtyři stovky Palestinců vězněných v izraelských žalářích.

Premiér židovského státu Ariel Šaron při ceremonii za mrtvé vojáky vzkázal, že všichni potenciální únosci budou čelit izraelskému hněvu.

Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme