Izrael a Palestina se potýkají s největším přívalem sněhu za posledních 20 let

Když se řekne Jeruzalém, každý si představí posvátné město uprostřed vyprahlé pouště. Dnes to ale v Jeruzalémě vypadá díky – na místní poměry – obrovskému přívalu sněhu úplně jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V někom probudil sníh v oblasti Jeruzaléma vlohy sportovní | Foto: Břetislav Tureček

Izrael a Palestinu zasáhly nebývalé sněhové bouře. V Palestině už následné záplavy zabily několik lidí, v Izraeli se hospodářské škody počítají v desítkách miliónů dolarů. Dnes ale bouřlivé dny mají i světlou stránku. A to doslova, protože přes noc leckde napadlo až dvacet centimetrů sněhu.

V zimní Evropě to může znít jako banalita, pro obyvatele Svaté země je to ale něco jako svátek. V jeruzalémských parcích se pořádají obrovské koulovačky, přímo ve Starém Městě dokonce jeden mladík sjížděl zasněžené uličky na snowboardu.

K dobré pohodě chtěl přispět svérázným způsobem i dopravní podnik. Vyhlásil, že v paralyzovaném Jeruzalémě mohou lidé používat městské autobusy zadarmo. Zároveň ale radnice provoz autobusů zastavila.

Břetislav Tureček, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme