Izrael a Palestina se potýkají s největším přívalem sněhu za posledních 20 let

Když se řekne Jeruzalém, každý si představí posvátné město uprostřed vyprahlé pouště. Dnes to ale v Jeruzalémě vypadá díky – na místní poměry – obrovskému přívalu sněhu úplně jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V někom probudil sníh v oblasti Jeruzaléma vlohy sportovní | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Izrael a Palestinu zasáhly nebývalé sněhové bouře. V Palestině už následné záplavy zabily několik lidí, v Izraeli se hospodářské škody počítají v desítkách miliónů dolarů. Dnes ale bouřlivé dny mají i světlou stránku. A to doslova, protože přes noc leckde napadlo až dvacet centimetrů sněhu.

V zimní Evropě to může znít jako banalita, pro obyvatele Svaté země je to ale něco jako svátek. V jeruzalémských parcích se pořádají obrovské koulovačky, přímo ve Starém Městě dokonce jeden mladík sjížděl zasněžené uličky na snowboardu.

K dobré pohodě chtěl přispět svérázným způsobem i dopravní podnik. Vyhlásil, že v paralyzovaném Jeruzalémě mohou lidé používat městské autobusy zadarmo. Zároveň ale radnice provoz autobusů zastavila.

Břetislav Tureček, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme