Izrael a Palestina se prý dohodly na příměří

Uzavření příměří oznámil bez dalších podrobností egyptský prezident Husní Mubarak po jednání s izraelským ministrem zahraničí Šimonem Perésem v Káhiře. Po čtyřtýdenním příměří by měla začít izraelsko-palestinská jednání o řešení situace na Blízkém východě. Palestinská strana však dohodu zatím nepotvrdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z oblasti ale nadále přicházejí zprávy o nových incidentech. Tři útoky proti izraelským cílům byly hlášeny ze západního břehu Jordánu a z izraelského letoviska severně od Tel Avivu. Nehledě na noční výzvu předsedy palestinské samosprávy Jásira Arafata k zastavení minometných útoků dopadly ráno další dvě střely na židovskou osadu Kfar Darom v pásmu Gazy. Izraelský rozhlas uvedl, že při útoku nebyl nikdo zraněn. Jásir Arafat v noci na neděli vyzval bezpečnostní síly, aby minometnému ostřelování židovských cílů zabránily. Podrobnosti z oblasti nabízí spolupracovnice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v Izraeli Magdaléna Pfeifferová.

Izraelská armáda předtím znovu rozdělila pásmo Gazy na severní a jižní část a zakázala pohyb Palestinců mezi oběma oblastmi. Stalo se tak po sobotním minometném útoku na židovskou osadu Netzer Hazani. Při něm bylo zraněno pět osadníků.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme