Izrael a Palestina znovu v diplomatickém styku

Izraelský premiér Ehud Barak a palestinský vůdce Jásir Arafat se telefonicky dohodli na obnově činnosti společných styčných úřadů na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. Dohoda je výsledkem diplomatického úsilí ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten se dnes v Kremlu setkal s Arafatem a při jeho telefonickém rozhovoru s Barakem vystupoval jako prostředník.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská armáda včera nařídila Palestincům, aby styčné úřady opustili, a přerušila tak poslední bezpečnostní spojení mezi oběma stranami. Tímto rozhodnutím reagovala na výbuch pumy ve styčném úřadě na jihu pásma Gazy, při kterém byl zabit jeden izraelský voják a zranění utrpěli dva Izraelci a dva Palestinci.

Za zhruba dva měsíce palestinsko-izraelských srážek bylo podle agentury Reuters zabito přinejmenším 265 osob, většinou Palestinců.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme