Izrael bombardoval palestinské cíle

Násilí v Izraeli a na palestinských územích v posledních hodinách opět eskalovalo. V odvetu za teroristický útok, při kterém zemřeli dva židovští školáci, podniklo izraelské letectvo útok na předem vybrané palestinské cíle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Tel Avivu hlásí spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Michal Kotyk, rakety bojových izraelských helikoptér zasáhly budovy a sklady speciálních arafatových jednotek a to hlavně v pásmu Gazy a v Ramalláhu. Jen několik hodin před tím izraelský premiér činil Arafata odpovědného z terorismu. Útoku totiž předcházelo několik atentátů, kterým padli za oběť izraelští civilisté, naposledy dva školáci. Jásir Arafat označil letecké ostřelování za konec mírových snah.

Palestinský vůdce Jásir Arafat poté oznámil, že povstání proti Izraeli bude pokračovat. A to do doby, dokud v Jeruzalémě, „hlavním městě budoucího palestinského státu“, nebude vztyčena palestinská vlajka.

Milan Kopp, Michal Kotyk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme