Izrael bombardoval syrská území

Izraelské letouny dnes bombardovaly stanoviště syrského vojenského radaru v libanonské oblasti Bikaá. Při náletu byli zraněni dva syrští vojáci a jeden Libanonec. V reakci na tento nálet zaútočilo šítské hnutí Hizballáh na izraelské cíle v oblasti farem Šibaa, které leží na hranicích obou zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael poté zaútočil bitevními vrtulníky na pozice Hizballáhu v blízkosti izraelsko-libanonské hranice. Podle izraelských zdrojů byl dnešní nálet na syrský radar v Libanonu odvetou za útok Hizballáhu na území farem Šibaa před dvěma dny, při kterém byl zraněn izraelský voják. Izrael obvinil z odpovědnosti za tento útok Sýrii.

Ministři zahraničí Sýie a Libanonu vydali včera společné prohlášení, ve kterém odsuzují izraelské hrozby vůči Sýrii a Libanonu a žádají návrat okupovaného území farem Šibaa. Toto území obsazené Izraelem leží na libanonsko-izraelských hranicích a patří podle OSN Sýrii. Sýrie, Libanon a arabské země je považují za libanonské území. Izrael okupuje také syrské Golanské výšiny. Podle analytiků nebude dosaženo úplného míru v oblasti bez návratu těchto území.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme