Izrael bombardoval syrská území

Izraelské letouny dnes bombardovaly stanoviště syrského vojenského radaru v libanonské oblasti Bikaá. Při náletu byli zraněni dva syrští vojáci a jeden Libanonec. V reakci na tento nálet zaútočilo šítské hnutí Hizballáh na izraelské cíle v oblasti farem Šibaa, které leží na hranicích obou zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael poté zaútočil bitevními vrtulníky na pozice Hizballáhu v blízkosti izraelsko-libanonské hranice. Podle izraelských zdrojů byl dnešní nálet na syrský radar v Libanonu odvetou za útok Hizballáhu na území farem Šibaa před dvěma dny, při kterém byl zraněn izraelský voják. Izrael obvinil z odpovědnosti za tento útok Sýrii.

Ministři zahraničí Sýie a Libanonu vydali včera společné prohlášení, ve kterém odsuzují izraelské hrozby vůči Sýrii a Libanonu a žádají návrat okupovaného území farem Šibaa. Toto území obsazené Izraelem leží na libanonsko-izraelských hranicích a patří podle OSN Sýrii. Sýrie, Libanon a arabské země je považují za libanonské území. Izrael okupuje také syrské Golanské výšiny. Podle analytiků nebude dosaženo úplného míru v oblasti bez návratu těchto území.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme