Do Izraele se ke konci května vrátí turisté. Přijet mohou jen ve skupinách, podmínkou bude očkování

Izrael vpustí do země turisty, zatím ovšem jen v organizovaných skupinách. Více než rok je přitom návštěvníkům uzavřený kvůli pandemii koronaviru. Naposledy mohli turisté přiletět do Izraele na konci února minulého roku. Vstup cizinců ale bude podmíněný jejich kompletním očkováním proti koronaviru. Izrael tak naznačuje, kam se bude v blízké budoucnosti ubírat cestování na dovolené.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael proočkoval přes 60 procent populace, i díky tomu tak výrazně uvolnil protiepidemická opatření | Zdroj: Reuters

První turisté se mohou do Izraele vydat 23. května – musí ale být naočkováni proti koronaviru oběma dávkami vakcíny. Kromě toho bude země vyžadovat podstoupení testů před odletem i po příletu, včetně následného testu na protilátky. Vstup navíc neumožní individuálním turistům, ale pouze organizovaným skupinám.

Hudebníci pomalu opouštějí online prostor. Po Izraeli se očkovaní fanoušci podívají na koncert i v USA

Číst článek

Vakcinaci proti covidu-19 pak musí turisté dokázat certifikátem, který Izrael přijímá. Země tak vede jednání o jejich uznávání s dalšími státy, k dohodě zatím dospěla s Kyprem a Řeckem, které tak může případně i inspirovat EU v dalším vývoji koronavirového pasu.

Izrael přitom už vlastní covidový pas má – tamní obyvatelé mobilní aplikaci potřebují například při účasti na kulturních a sportovních akcích do hotelů nebo při návštěvě bazénů.

Proočkovanost izraelské populace se aktuálně pohybuje na přibližně 60 procentech, obě dávky vakcíny tak dostalo přibližně 5 milionů lidí, včetně dětí a mladistvých. U lidí starší 50 let proočkovanost přesahuje 90 procent. Epidemické ukazatele tak v zemi postupně klesají. Izrael aktuálně eviduje průměrně 350 případů nákazy denně, což je nejméně od loňského června.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme