Izrael chce po Palestině 8 teroristů

Izraelský ministr zahraničí Šimon Peréz znovu vyzval prezidenta Palestinské samosprávy Jásira Arafata, aby autonomie okamžitě vydala 12 nejhledanějších palestinských radikálů. Podle Peréze se Jásir Arafat musí rozhodnout, zda bude spolupracovat na cestě k obnovení mírového dialogu nebo povede dvojí politiku jako dosud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při své schůzce s Arafatem před deseti dny předal Šimon Peréz Arafatovi seznam celkem 108 osob, jejichž vydání Izrael požaduje. Jeden z nejvyšších představitelů palestinské národní bezpečnosti Mohamad Dahlán dnes ale znovu zopakoval, že palestinská autonomie nikoho z nich do Izraele nevydá. Prezident autonomie Jásir Arafat dnes ale vyzval militantní palestinské organizace Hamás, Islámský džihád a Lidovou frontu pro osvobození Palestiny, aby neprováděli atentáty na izraelské občany a dodržovaly dohody podepsané s Izraelem. Všechny tři organizace to opakovaně odmítly, stejně jako radikální frakce Tanzím Arafatova hnutí Fatah.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme