Izrael chce vybudovat nárazníková pásma

Izrael vybuduje nárazníková pásma, která budou chránit jeho hranice před palestinskými útočníky. V televizním projevu to oznámil izraelský premiér Ariel Šaron. Nevysvětlil ale, jestli bezpečnostní zóny budou na izraelské straně, nebo na západním břehu Jordánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Foto: ČTK/EPA

"Budu dělat vše pro dosažení příměří a potlačení terorismu. Budu uplatňovat nezbytné bezpečnostní prostředky, o kterých rozhodne kabinet. Budu v tom pokračovat do té doby, dokud bude v našich silách zabránit rozvinutí skutečné války," prohlásil izraelský premiér.

Plán na zřízení nárazníkových pásem už v zásadě schválila izraelská vláda. Šaron současně uvedl, že se bude i nadále setkávat s palestinskými představiteli ve snaze po dosažení míru.

Dodal, že Izrael zatím zachová blokádu prezidenta palestinské autonomie Jásira Arafata v Ramalláhu na západním břehu Jordánu. Podle Šarona bude Arafat v domácím vězení do té doby, než autonomie vydá vraha izraelského ministra Rechavama Zeeviho ke spravedlivému soudnímu procesu. Jeho údajné vrahy zatkla palestinská policie v noci na včerejšek.

V Jeruzalémě byl zastřelen neznámý palestinský radikála, když se pokoušel odpálit nálož ukrytou na svém těle. Podle izraelského rozhlasu se Palestinec o sebevražedný atentát pokusil v superkmarketu na západním břehu Jordánu. Jeden ze zákazníků, který si všiml jeho počínání, vytáhl zbraň a útočníka zastřelil. Jedna Izraelka byla při incidentu zraněna.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme