Izrael chce vyhostit příbuzné atentátníků

Izrael chce vyhostit příbuzné palestinských atentátníků. Rodinným příslušníkům dvou sebevražedných útočníků z Tel Avivu, hodlá dát dvanáctihodinovou lhůtu k tomu, aby požádali o vystěhování do pásma Gazy. Izraelské úřady ještě nerozhodly o tom, kolika palestinců se má toto opatření týkat. Palestinci ale protestují - už se obrátili na izraelský vrchní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják kontroluje | Foto: ČTK/AP

Jejich právní zástupkyně Leah Themel pro televizi CNN uvedla, že deportace by odporovala zákonu: "Jdeme k soudu proto, abychom zabránili vyhnání nevinných lidí. Jediným důvodem pro vykázání ze země je biologické spojení mezi příbuznými a sebevrahy. Toto spojení nemůže deportaci ospravedlnit."

Přehrát

00:00 / 00:00

Leah Themel o deportaci

Evropská unie podrobila izraelský plán na deportaci příbuzných palestinských atentátníků do pásma Gazy ostré kritice. Podle dánského ministra zahraničí Per Stiga Möllera nemůže přinést nic dobrého a nepřispěje ke zvýšení bezpečí obyvatel Izraele. Kolektivní odveta je nepřijatelné a neoprávněné opatření odporující lidským právům, uvedl dánský ministr jménem celé Evropské unie. Dodal, že teroristé a jejich spolupracovníci musejí stanout před soudem, který jediný má právo je trestat.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich, Jana Ulbrychová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme