Izrael chce zhoršit životní podmínky palestinských vězňů

Izrael možná zhorší životní podmínky, ve kterých drží palestinské vězně z hnutí Hamas a Islámský džihád. Židovský stát tak chce Palestince přimět, aby propustili zajatého vojáka Gilada Šalita. Poslední rozhovory o jeho výměně zkrachovaly počátkem týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za mřížemi | Foto: Ministerstvo vnitra ČR | Zdroj: AFP

Žádná televize, omezené telefonování a kapesné, méně návštěv a zákaz fyzického kontaktu s nimi. Tak zní některá doporučení speciálního výboru, který dostal zhoršení vězeňských podmínek Palestinců na starost.

Izrael si od toho slibuje, že když se bude členům palestinských militantních skupin dařit za mřížemi hůře, Hamas snáze kývne na výměnu Šalita. Islamisté z Gazy už ale vzkázali, že za něj naopak budou požadovat osvobození mnohem více věžnů, než dosavadních 450.

Jeden z činitelů Hamáau také varoval, že Šalit nakonec může dopadnou jako Ron Arad - tedy izraelský letec, který se ze zajetí už nikdy nevrátil.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme