Izrael chystá cvičení pro případný útok zbraněmi hromadného ničení

Izrael připravuje několik vojenských cvičení pro případ napadení země zbraněmi hromadného ničení. Informují o tom izraelská média. Manévry mají připravit vojenské i zdravotnické složky na možnost, že by teroristé zaútočili chemickou, biologickou nebo radiační zbraní. Izrael se na takový scénář chystá hlavně kvůli vývoji v Sýrii a v Libyi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská pohraniční policie hlídkuje na hradbách Starého Města v Jeruzalémě | Foto: Břetislav Tureček

Obě tyto země disponují chemickými zbraněmi. Podle izraelských expertů nelze vyloučit, že v důsledku krvavých nepokojů v Libyi i v Sýrii se jich mohou zmocnit teroristé.

Nová libyjská vláda tvrdí, že má tyto arzenály pod kontrolou. V Sýrii sousedící s Izraelem se ale mezitím občanská válka dává do pohybu.

Už tento týden bude na severu Izraele cvičení Oranžový plamen, které bude simulovat útok biologickými zbraněmi. Zkraje roku Izrael vůbec poprvé uspořádá manévry pro případ útoku radioaktivní zbraní. Cvičení ponese název Černý mrak.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme