Izrael chystá před ramadánem propuštění dvou set palestinských vězňů

Izrael propustí 200 palestinských vězňů jako gesto dobré vůle vůči takzvanému umírněnému vedení Palestinců. Shodla se na tom včera izraelská vláda. Palestinci mají vyjít na svobodu koncem srpna, tedy před začátkem muslimského posvátného měsíce ramadánu. Je mezi nimi i jeden vrah a jeden strůjce teroristického útoku na Izraelce, kteří jsou za mřížemi už tři desetiletí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské domy pod Olivovou horou

Izraelské domy pod Olivovou horou | Foto: Martina Mašková | Zdroj: Český rozhlas

Právě skutečnost, že mají být propuštění dva Palestinci takzvaně s rukama od krve, kritizuje izraelská pravice. Vláda podle ní pouští teroristy bez jakékoli protihodnoty. A to za situace, kdy v je palestinském zajetí izraelský desátník Gilad Šalit a probíhají vleklá jednání o jeho výměně za stovky vězňů.

Vláda chystané propuštění 200 Arabů označila za gesto, které má Palestincům ukázat, jak se vyplácí být umírněným. Z věznic totiž mají vyjít pouze příslušníci Fatahu a dalších organizací, které se dnes hlásí k vyjednávání s Izraelem. Tedy nikoli například aktivisté Hamásu.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme