Izrael obvinil čínskou státní televizi z antisemitismu. ‚Židé v USA ovládají finance i média,‘ hlásala

Izraelské velvyslanectví v Číně kritizovalo „bezostyšný antisemitismus“ čínské státní televize CCTV v pořadu o pokračujícím násilí na Blízkém východě a o americké podpoře Izraeli. Moderátor mluvil o „mocné židovské lobby ve Spojených státech“ a prohlásil, že „Židé v USA kontrolují finance, média a internet“. Informovaly o tom ve středu agentura AP a AFP.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Izraeli již neplatí povinnost nosit roušky ve vnějších prostorách. | Zdroj: Reuters

Izraelské velvyslanectví ve svém tweetu poukázalo na úterní vysílání zpravodajské stanice CGTN, která patří pod televizi CCTV. V pořadu vysílaném v angličtině moderátor Čeng Ťün-feng položil otázku, zda se americká podpora Izraeli skutečně zakládá na společných demokratických hodnotách.

„Někteří lidé jsou přesvědčeni, že proizraelská politika Spojených států souvisí s vlivem bohatých Židů v USA a s vlivem židovské lobby na americkou zahraniční politiku,“ uvedl Čeng. „Židé ovládají finance, média a internet. Mají tedy mocné lobby takový vliv? Je to možné,“ dodal. Moderátor poté obvinil Spojené státy – které jsou hlavním geopolitickým rivalem Číny – že zneužívají Izrael ve svém boji proti panarabismu.

„Doufali jsme, že doba konspiračních teorií o tom, že Židé kontrolují svět, je pryč. Bohužel nám antisemitismus znovu ukázal svou ošklivou tvář,“ napsala izraelská ambasáda v reakci na twitteru. „Jsme šokováni projevy bezostyšného antisemitismu v oficiálních čínských médiích,“ dodala ambasáda.

Nynější eskalace izraelsko-palestinského konfliktu je nejhorší od poslední války mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás v roce 2014. Od 10. května zahynulo při útocích nejméně 217 Palestinců včetně 63 dětí, uvádějí úřady v Gaze. Podle izraelské policie palestinské rakety usmrtily 12 lidí včetně dvou dětí. Čína již dříve kritizovala Spojení státy, že v Radě bezpečnosti OSN brání přijetí prohlášení, které by násilnosti odsoudilo a vyzvalo k jejich ukončení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme