Izraelské síly podnikly několikahodinový výpad do Gazy. Za uplynulé dvě noci již potřetí

Izraelské síly v noci potřetí za uplynulých 24 hodin vnikly do Pásma Gazy a zaútočily na pozice palestinského radikálního hnutí Hamás. S odkazem na komuniké Izraelských obranných sil (IDF) to v pátek uvedl list Haarec.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský obrněný transportér zaujímá pozice u izraelských hranic s Pásmem Gazy

Žádný z vojáků, kteří se po několika hodinách stáhli zpátky do Izraele, neutrpěl zranění, uvedla izraelská armáda | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Cílem „razie v centrálním sektoru Pásma Gazy“ za podpory dronů byli podle IDF členové Hamásu a jeho velitelství či odpalovací rampy protitankových střel. Podle listu The Times of Israel na cíle na východě města Gaza útočila pěchota i tanky.

Dron zasáhl egyptské zdravotnické zařízení, tvrdí tamní média. Měl zranit šest lidí

Číst článek

Vojáci se po několika hodinách stáhli zpátky do Izraele. Nikdo z nich neutrpěl zranění, uvedla izraelská armáda.

Jde o třetí výpad a druhou noc v řadě, co jednotky IDF krátce pronikly do Pásma Gazy před očekávanou plnou pozemní ofenzivou.

Izrael na úzké pobřežní pásmo, v němž na území menším než Praha žije asi 2,3 milionu Palestinců, útočí od 7. října, kdy ho právě z Gazy napadl Hamás. Většinou tak činí ze vzduchu, výjimečně i po zemi.

Útok Hamásu si v Izraeli vyžádal na 1400 obětí, především civilistů, dalších více než 220 lidí palestinští ozbrojenci odvlekli do Pásma Gazy jako rukojmí. Při odvetných náletech v Gaze zahynulo podle místních zdravotnických úřadů přes 7000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme