Izrael dodá zbraně za milióny dolarů do další postsovětské republiky

Izrael uzavřel s Ázerbájdžánem smlouvu o dodávkách zbraní za stovky miliónů dolarů. Upozorňuje na to izraelský deník Haarec. Představitelé této postsovětské země opakovaně vyjádřili zájem o silnější vztahy se židovským státem. Izraelské firmy teď mají do Ázerbájdžánu dodávat munici a vojenskou komunikační techniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní Ázerbájdžán | Foto: www.president.az

Izraelci měli podobné zbrojní projekty také v Gruzii, kde i cvičili elitní vojenská komanda. Po nedávné ruské invazi do Gruzie a porážce gruzínské armády se proto zhoršily vztahy mezi moskevskou a jeruzalémskou vládou.

Rusko považuje Gruzii za sféru svého vlivu a nelibě nese podporu, které se gruzínskému vedení dostává od Západu. V podobné pozici je také Ázerbájdžán. Ten navíc sousedí s Íránem. Teherán obviňuje vládu v Baku, že podněcuje ázerskou menšinu v severozápadním Íránu k etnickým nepokojům a protivládním protestům.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme