Izrael dopadl předpokládané vrahy osadnické rodiny

Izrael oznámil dopadení předpokládaných vrahů osadnické rodiny z počátku března. Palestinští teroristé v židovské osadě Itamar zavraždili manželský pár a jeho tři děti, včetně tříměsíčního kojence. Podle Izraele zločin spáchali dva mladíci z nedalekého palestinského města Avartá. Vyšetřovatelé předpokládají, že jednali na vlastní pěst, a nikoli v rámci nějaké organizace. Proto se prý masakr nedal předvídat a jeho vyšetřování také trvalo déle než měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřbu zavražděné rodiny se zúčastnily tisíce lidí | Zdroj: Reuters

Osmnáctiletý Hakím Avád a devatenáctiletý Amdžad Avád jsou aktivisté marxistické Lidové fronty pro osvobození Palestiny. Když ale tito studenti požádali jiného člena o zbraň, tak je odmítl, a proto šli nakonec vraždit nožem.

Z celé osadnické rodiny přežila jen dívka, která nebyla doma, a dva chlapci, které teroristé v přepadeném domě přehlédli. K činu se podle Izraele přiznali a neprojevili prý žádnou lítost.

Izraelská bezpečnost při vyšetřování odebrala vzorky DNA stovkám Palestinců z Avarty a desítky jich také postupně zatkla. Nakonec kromě předpokládaných pachatelů v síti uvízlo šest dalších lidí, kteří se prý o masakru dodatečně dozvěděli a pomáhali teroristy krýt.

Břetislav Tureček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme