Izrael dostane první vakcíny proti prasečí chřipce až příští rok

Izrael už podepsal dohodu o nákupu vakcíny proti prasečí chřipce s francouzským výrobcem Sanofi Pasteur. První očkovací látky by se ale měly k pacientům dostat až na počátku příštího roku. Izrael totiž trvá na řádném vyzkoušení látky. Vakcínu ale souběžně shání i u dalších výrobců.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř - ilustrační foto

Laboratoř - ilustrační foto | Foto: Stockbyte

Od Francouzů má Izrael v první fázi nakoupit látku za pětatřicet milionů korun. Už příští týden ale izraelský ministr zdravotnictví Jaakov Litzman odlétá do Spojených států a bude shánět další dodávky.

Premiér Benjamin Netanjahu nařídil nákup vakcíny pro všech sedm milionů obyvatel. Látka se má kupovat ze zvláštního fondu, mimo stávající nouzový rozpočet ministerstva zdravotnictví.

Izrael eviduje asi dva tisíce nakažených a pět lidí, kteří už na prasečí chřipku zemřeli. První oběť ohlásila také palestinská autonomní vláda, která ví o osmdesáti nakažených. Palestinec středního věku se vrátil v těžkém stavu z náboženské pouti do Mekky a zemřel v Ramalláhu.

Izraelští odborníci předpokládají, že nákaza postihne až tři čtvrtě miliónu lidí, tedy plnou desetinu populace země.

Přečtěte si také:
Izrael chce při čekání na vakcínu proti prasečí chřipce předběhnout jiné státy
Izrael nakoupí vakcínu proti prasečí chřipce pro všechny své obyvatele Vakcína proti prasečí chřipce bude pravděpodobně v září
Česko se nedohodlo s firmou Baxter na dodávkách vakcíny

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme