Izraelská armáda za první den po příměří zasáhla přes 450 cílů v pásmu Gazy. Hamás hlásí 240 obětí

Izraelská armáda za první den po příměří zasáhla přes 450 cílů v pásmu Gazy. Počet obětí od pátku podle Hamásu stoupl na 240. Oznámilo to Hamásem ovládané ministerstvo zdravotnictví, jehož informace nelze nezávisle ověřit. Izraelská armáda za první den od ukončení příměří hlásí, že zasáhla nejméně 450 cílů. Od večera výrazně ubylo palestinských raketových útoků na Izrael. Do poledne byly hlášené 3.

Izrael Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silueta tanku izraelské armády u Gazy

Silueta tanku izraelské armády u Gazy | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Většinu úderů podle armády provedlo letectvo. V pásmu Gazy operovaly i pozemní jednotky a těžké střety s nimi hlásí i teroristické milice v čele s ozbrojeným křídlem Hamásu. Boje se soustředily na dvě největší města pásma – Gazu a Chán Júnis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Izraelská armáda za první den po příměří zasáhla přes 450 cílů v pásmu Gazy

Armáda se snaží minimalizovat civilní oběti – pomocí včera šířené mapy civilisty nabádá k evakuaci, například do Rafahu na jižním okraji území.

Humanitární organizace na místě ale upozorňují, že na jihu pásma je teď soustředěný asi milion dalších lidí, kteří tam odešli v první fázi války a kvůli poničené infrastruktuře ani tam není kam se ukrýt do bezpečí.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme