Z Pásma Gazy jsou hlášeny těžké boje. Izrael útočí také na cíle v Sýrii, tvrdí Damašek

Z Pásma Gazy jsou v noci na sobotu hlášeny těžké boje. Zaměřují se na oblast měst Gaza na severu a Chán Júnis na jihu tohoto úzkého pobřežního pásma, informoval server deníku The Times of Israel. Agentura Reuters s odvoláním na Damašek zase napsala, že Izrael zaútočil také na cíle v Sýrii.

Sledujeme online Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z Pásma Gazy jsou hlášeny těžké boje

Z Pásma Gazy jsou hlášeny těžké boje | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Izraelská televize Channel 12 uvedla, že na Chán Júnis se pozornost armády soustředí kvůli zpravodajským informacím, že by zde mohli být někteří z vedoucích představitelů palestinského radikálního hnutí Hamás, které 7. října překvapivě zaútočilo na Izrael, přičemž zemřelo kolem 1200 lidí. 

Další příměří je vyloučené. Izraelská vláda potřebuje ukázat, že proti Hamásu stále bojuje, míní politolog

Číst článek

Právě do oblasti Chán Júnisu však v posledních týdnech i kvůli opakovaným výzvám Izraele zamířilo velké množství Palestinců, kteří doufali, že se díky tomu vyhnou bojům, které se v první fázi konfliktu odehrávaly především na severu pásma.

V Gaze žije na území menším než Praha 2,3 milionu Palestinců, z nichž kolem dvou třetin muselo opustit své domovy. Přes 15 000 jich přišlo o život.

Od pátečního obnovení bojů po sedmidenním příměří zemřelo podle činitelů v Gaze 184 lidí a dalších nejméně 589 utrpělo zranění. Při leteckém útoku na cíle v Sýrii se podle státní agentury SANA Izrael zaměřil na příměstské oblasti Damašku. Hlášeny jsou zatím jen materiální škody. 

ČTK, mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme