Izrael nad Golanskými výšinami sestřelil raketu. Jen hodiny předtím útočil v Sýrii

Izraelská armáda v neděli informovala, že její protiraketový systém sestřelil raketu vypálenou nad severní část okupovaných Golanských výšin na hranicích se Sýrií. Informovala o tom agentura Reuters.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrněná vozidla izraelské armády v Golanských výšinách | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Armáda v prohlášení nespecifikovala, odkud přesně byla raketa vypálená. Ze severních Golan to není daleko také do Libanonu.

Informace o tomto raketovém útoku přišla jen několik hodin poté, co Sýrie uvedla, že zmařila izraelský nálet vedený do blízkosti mezinárodního letiště v Damašku. Pět střel se údajně syrské protiletecké obraně podařilo sestřelit, šestá dopadla na neobydlené území. Izrael se k tomu odmítl vyjádřit.

Agentura AP připomíná, že ačkoliv se izraelští představitelé k útokům v Sýrii zpravidla nevyjadřují, premiér Benjamin Netanjahu nedávno potvrdil, že Izrael podnikl v Sýrii útoky na stovky cílů spojovaných s Íránem a libanonským šíitským hnutím Hizballáh. Írán a Hizballáh patří v současné občanské válce v Sýrii ke spojencům vlády v Damašku.

„Naše politika je jasně daná: ....škodit každému, kdo škodí nám,“ uvedl v neděli Netanjahu během návštěvy Čadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme