Hamás propustil další rukojmí. Deset Izraelců a čtyři Thajce teroristé v říjnu unesli z kibucu Beeri

Deset Izraelců a čtyři Thajci, které palestinské radikální hnutí drželo v Pásmu Gazy jako rukojmí, jsou na cestě do Izraele. Uvedla to ve středu večer s odkazem na informace Červeného kříže izraelská armáda. Propuštění zajatců se zakládá na dohodě o dočasném příměří, kterou mezi Hamásem a Izraelem zprostředkovaly Katar, Egypt a Spojené státy.

Sledovali jsme online Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helikoptéra převážející rukojmí

Helikoptéra převážející rukojmí | Foto: Athit Perawongmetha | Zdroj: Reuters

Izraelská média zveřejnila jména i fotografie propuštěných Izraelců, přičemž šest z nich podle listu The Times of Israel pochází z kibucu Beeri. Obyvatelé kibucu, který leží v izraelském pohraničí nedaleko Pásma Gazy a 7. října se stal jedním z terčů výpadu bojovníků Hamásu na izraelské území, se nyní zdržují v hotelu u Mrtvého moře.

Podle Times of Israel čtení jmen propuštěných z televizní obrazovky provázel potlesk a nadšené výkřiky, zejména při čtení jména Raaji Rotemové, jejíž třináctiletá dcera Hila byla propuštěna z Pásma Gazy o uplynulém víkendu.

Od pátku minulého týdne, kdy začalo platit první příměří v bojích Izraele s Hamásem od 7. října, Hamás propustil přes 80 rukojmích, včetně cizinců. Ve středu už se z Pásma Gazy na svobodu dostaly dvě ženy s izraelsko-ruským občanstvím. Izrael současně propustil ze svých věznic 180 Palestinců.

Dohoda o čtyřdenním příměří, které mělo skončit tento týden v úterý ráno, byla zatím prodloužena o dva dny, tedy do čtvrtečního rána. Vyjednávači se za účasti Kataru a Egypta snaží o další prodloužení klidu zbraní. Média spekulují, že by to mohlo být o další čtyři dny.

mst, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme