V Gaze zemřelo 166 Palestinců za jeden den, tvrdí ministerstvo zdravotnictví řízené Hamásem

Za uplynulých 24 hodin zahynulo v Pásmu Gazy nejméně 166 Palestinců, oznámilo v neděli podle agentury Reuters palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze, jeho informace ale nelze nezávisle ověřit. Celkový počet mrtvých po úderech, které Izraelská vojska v oblasti provádí od 7. října, vzrostl na 20 424. Dalších 54 036 lidí bylo zraněno, uvedlo ministerstvo.

Sledovali jsme online Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř nad pásmem Gazy

Kouř nad pásmem Gazy | Foto: Violeta Santos Moura | Zdroj: Reuters

Izraelská ofenziva je odvetou za útok palestinského radikálního hnutí Hamás ze 7. října, při němž islamisté povraždili v Izraeli na 1200 lidí a na 240 dalších unesli do Gazy.

Betlémská radnice zrušila letošní oslavy Vánoc. ‚Budeme se modlit za děti v Gaze,‘ říká starosta

Číst článek

Izrael nejprve začal bombardovat Pásmo Gazy a koncem října spustil pozemní operaci. Izraelská armáda uvádí, že od zahájení pozemní operace přišlo o život 153 izraelských vojáků, informaci také nelze nezávisle ověřit.

Rada bezpečnosti OSN v pátek po několika odkladech schválila rezoluci ke konfliktu mezi Izraelem a hnutím Hamás, která vyzývá k větší humanitární pomoci Pásmu Gazy. Neobsahuje ale výzvu k příměří ani k dočasnému zastavení bojů.

ava, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme