Izraelská armáda objevila čtvrtý tajný tunel vedoucí z Libanonu. Vojáci v něm uložili výbušniny

Izraelská armáda v neděli oznámila, že objevila už čtvrtý tunel vyhloubený z Libanonu. V rámci časově neomezené operace Severní štít, jejímž cílem je zničit na hranici tajné tunely, které podle tvrzení Izraele nechalo vyhloubit libanonské hnutí Hizballáh s cílem páchat útoky v Izraeli, uložili izraelští vojáci v nově nalezeném tunelu výbušniny, informovala agentura AP. Operaci zahájil Izrael před dvěma týdny a Hizballáh ji zatím nekomentoval.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská armáda v neděli oznámila, že objevila už čtvrtý tunel vyhloubený z Libanonu (ilustrační foto) | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Izrael vyzval mezinárodní společenství k uvalení nových sankcí na Íránem podporovaný Hizballáh.

Izraelská armáda zahájila vojenskou operaci, chce odhalit a zničit tajné tunely Hizballáhu

Číst článek

Jeho těžce vyzbrojená miniarmáda má arzenál zhruba 150 000 raket, které mohou zasáhnout téměř všechny části Izraele.

Hizballáh založily v roce 1982 íránské revoluční gardy. Z hnutí odporu se pak v Libanonu stala i široce uznávaná politická strana, která zasedá v parlamentu a má i zastoupení ve vládě.

Za teroristickou organizaci považují některé země vojenské křídlo Hizballáhu, to vedlo s Izraelem několik konfliktů, poslední v roce 2006, a je zapojeno i do syrské války, kde stejně jako šíitský Írán bojuje na straně tamní vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme