Izrael hlásí nejméně dva útoky na své diplomaty ve světě

Pět až osm lidí utrpělo podle místních médií zranění při útoku na izraelské diplomaty v indickém Dillí. Mezi zraněnými je manželka bezpečnostního atašé židovského státu. Auto ve kterém byla, skončilo v plamenech. Izraelské ministerstvo zahraničí hlásí také zneškodnění bomby v autě izraelské ambasády v gruzínském Tbilisi. K pokusu o útok na izraelské diplomaty došlo podle nepotvrzených zpráv také v Nizozemsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobil izraelské ambasády po útoku v indickém Dillí | Zdroj: Reuters

Informace z Dillí zatím nejsou úplné. Podle izraelských médií je zraněná žena ve vážnějším stavu a výbuch zasáhla také jednoho Inda. Diplomatická zastoupení židovského státu ve světě okamžitě začala posilovat ochranu.

Pumové útoky přišly přesně čtyři roky a jeden den poté, co bomba nastražená u auta zabila jednoho z vůdců libanonského Hizballáhu Imáda Mughníju. Libanonské hnutí se nikdy netajilo přesvědčením, že Mughníju v Damašku zavraždili Izraelci, a slíbilo pomstu.

Izraelské diplomatické mise se také v uplynulých letech v době výročí vždy připravovaly na možnou odvetu.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme