Další útok Izraele na pozice Íránu v Sýrii? Damašek informoval o zásahu protivzdušné obrany

Syrská protivzdušná obrana v pondělí zasáhla proti útoku, který tamní média připsala Izraeli. Syrská tisková agentura SANA informovala, že střely byly zneškodněny nad Damaškem. Agentura Reuters s odvoláním na západní rozvědky napsala, že Izraelci mířili na cíle spojené s Íránci, kteří v Sýrii působí.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrská televize oznámila, že střely přelétly nad Golanskými výšinami a útočily na cíle u Damašku. Na záběrech bylo vidět výbuchy nad syrskou metropolí. Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) ohlásila hlasité výbuchy u Damašku.

Není to poprvé, co Sýrie vydává zprávu o izraelském útoku. Reuters připomíná, že v minulých měsících izraelské střely mířily na východní, střední i jižní Sýrii, na tamní cíle, kde působí Íránci.

Podle SOHR v červnu zasáhl izraelský útok pozice proíránských milic poblíž syrsko-irácké hranice a šest milicionářů přišlo o život.

Izrael bezprostředně své vojenské akce v Sýrii nekomentuje, potvrzuje je ale dodatečně. Od začátku války v Sýrii přiznal množství útoků na íránské cíle v sousední zemi. Přítomnost Íránců v Sýrii považuje Izrael za své ohrožení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme