Izrael je blízko nové vládě

Izraelská Strana práce se rozhodla vstoupit do vlády národní jednoty vedené nově zvoleným premiérem Arielem Šaronem. Židovský stát je tak nejblíže vytvoření kabinetu od konání premiérských voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O vstupu do vlády rozhodli při hlasování členové ústředního výboru Strany práce velkou většinou. O jménech nových ministrů za Stranu práce rozhodne její vedení až na začátku příštího týdne. Šimon Peréz, ministr v dosavadní vládě, který je nyní vedoucí osobností ve straně, ale ještě podmínil vstup strany do vlády předsednictvím palamentního výboru pro ústavu zákony a parlamentní záležitosti v izraelském parlamentu Knesetu, jak bylo dohodnuto s pravicovým blokem Likud.

V posledních dnech se proti tomu zvedla vlna odporu mezi náboženskými a menšími pravicovými stranami. Očekává se, bývalý izraelský premiér Šimon Peréz by měl v Šaronově vládě zastávat funkci ministra zahraničí. Jeho strana bude mít i post ministra obrany. Část členů Strany práce je proti vstupu do vlády a hrozí její rozdělení.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme