Izraelci zasahují v největší nemocnici Pásma Gazy. Kvůli Hamásu se do ní vrátili podruhé

Izraelská armáda zasahuje v nemocnici Šífa, která je největší v Pásmu Gazy. Je přesvědčena, že tam jsou vysoce postavení představitelé palestinské radikální organizace Hamás. Uvedla to v pondělí agentura DPA. Izraelská média zase informovala o tom, že izraelský válečný kabinet schválil vyslání delegace do Kataru, kde má pokračovat vyjednávání o příměří.

Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř stoupá z Pásma Gazy

Kouř stoupá z Pásma Gazy | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Izraelská armáda označila svůj zásah v nemocnici ve městě Gaza za „precizní“ a poznamenala, že svým jednotkám nařídila, aby postupovaly „opatrně“ a přijaly opatření k ochraně pacientů, civilistů a zdravotnického personálu.

‚Pacienti ve vážném stavu umírají i na podlaze, triáž neexistuje.‘ Francouzský lékař strávil dva týdny v Gaze

Číst článek

Zprávy izraelských tajných služeb podle armády hovoří o tom, že Hamás, který Západ považuje za teroristickou organizaci, se v nemocnici přeskupil a znovu ji využívá k přípravě útoků na Izrael.

Izrael v tomto zdravotnickém zařízení zasahoval už v listopadu. Několikadenní razie tehdy vyvolala mezinárodní vlnu kritiky, která přicházela zejména od představitelů arabských zemí a OSN kvůli podmínkám, v jakých v nemocnici přežívali a umírali pacienti. Izrael pod nemocnicí objevil tunely, které podle něj Hamás využíval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme