Izrael poprvé od června nezaznamenal úmrtí na koronavirus. Očkovaná je více než polovina populace

Izrael za uplynulý den nezaznamenal žádná úmrtí na covid-19, což je poprvé za deset měsíců. Nově nakažených v zemi se zhruba 9,3 milionu obyvatel ve čtvrtek přibylo 129. Podíl pozitivně testovaných přitom činil 0,4 procenta. S odkazem na páteční údaje ministerstva zdravotnictví o tom napsal zpravodajský web The Times of Israel.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Izraeli již neplatí povinnost nosit roušky ve vnějších prostorách. | Zdroj: Reuters

Od začátku epidemie v Izraeli po nákaze koronavirem zemřelo 6346 lidí. Od čtvrtka nepřibyla žádná nová úmrtí. Poslední den, kdy v zemi nezemřel žádný nakažený, byl 29. červen loňského roku.

Do Izraele se ke konci května vrátí turisté. Přijet mohou jen ve skupinách, podmínkou bude očkování

Číst článek

Počet aktivních případů koronaviru v zemi nadále klesá, nyní činí 1897. Ve vážném stavu je 160 pacientů, z nichž je 97 připojeno k plicní ventilaci. Od začátku pandemie Izrael zaznamenal 837 870 infikovaných.

Na vrcholu epidemie měl Izrael v polovině ledna kolem 1200 nakažených ve vážném stavu a denně tam s nemocí covid-19 umíraly desítky lidí. Vakcinační kampaň země zahájila v prosinci a dosud si udržuje nejvyšší proočkovanost proti covidu-19 na světě. Obě dávky vakcíny od firem Pfizer/BioNTech obdrželo již více než pět milionů obyvatel, tedy zhruba 54 procent populace a 80 procent lidí, kterým bylo očkování zpřístupněno.

Země zatím neočkuje obyvatele mladší 16 let, ale plánuje začít očkovat děti ve věku 12 až 15 let, jakmile američtí regulátoři schválí nasazení vakcíny Pfizer/BioNTech u této věkové kategorie.

Pozitivní trend epidemie umožnil Izraeli postupně otevřít ekonomiku a zmírnit omezení veřejného života. Veřejnosti se za určitých podmínek mimo jiné opět zpřístupnily restaurace a kulturní akce, obnovila se prezenční výuka ve školách a v neděli v zemi přestala platit povinnost nosit roušky ve vnějších prostorech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme