V Izraeli znovu sledují pohyb lidí, 30 tisíc jich musí do karantény. Parlament jedná o dalších omezeních

Izraelské úřady nařídily karanténu až 30 tisícům lidem, kteří přišli do styku s nakaženými koronavirem. Přišlo se na to díky obnovenému programu policejního sledování pohybu občanů. V Izraeli zaznamenávají v posledních dnech rychlý nárůst nakažených - celkově je jich tam přes 29 tisíc a zemřelo 331 lidí.

Jeruzalém/Ramalláh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Novou vlnu prožívá také palestinský Západní břeh Jordánu, mnoho případů je zejména v oblasti Hebronu. Podle samosprávy se tam situace vymkla kontrole a současná uzávěra vyhlášená na pět dní bude zřejmě muset být prodloužena.

Na Západním břehu Jordánu zaznamenali nově 528 případů koronaviru, celkově se na tomto území potvrdila nákaza u 3835 lidí a z toho 2749 připadá na oblast Hebronu. Na západním břehu Jordánu zemřelo už 18 lidí. Další palestinské území, Pásmo Gazy, má 72 nakažených a jednoho mrtvého.

Anexi palestinského území Izrael zatím neprovede. Vláda kontroverzní plán na poslední chvíli odložila

Číst článek

Izraelský parlament v neděli bude schvalovat nová vládní opatření, která mají vývoj epidemie zpomalit. Omezen bude počet návštěvníků společenských akcí a také klientů restaurací a barů na maximálně 50 lidí. Nová pravidla začnou platit v pondělí ráno. Ministr financí Jisrael Kac ale upozornil, že další omezování provozu povede ke krachu restaurací a připraví o práci dalších 150 tisíc lidí.

Izrael v poslední době zaznamenává více než 1000 nových nakažených denně, což převyšuje denní přírůstky z první vlny epidemie.

Policie v neděli oznámila, že začne přísněji dohlížet na dodržování pravidla o odstupu a vyčlení k tomu zvláštní personál. List Haarec napsal, že policie rozeslala 30 tisíc lidem příkaz nastoupit karanténu, protože byli ve styku s nakaženými.

Ministr obrany Benny Ganc řekl v armádním rozhlase, že vláda chtěla „otevřít ekonomiku co nejvíc, ale s novým nárůstem případů je nucena postupovat důrazněji“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme