V Izraeli znovu sledují pohyb lidí, 30 tisíc jich musí do karantény. Parlament jedná o dalších omezeních

Izraelské úřady nařídily karanténu až 30 tisícům lidem, kteří přišli do styku s nakaženými koronavirem. Přišlo se na to díky obnovenému programu policejního sledování pohybu občanů. V Izraeli zaznamenávají v posledních dnech rychlý nárůst nakažených - celkově je jich tam přes 29 tisíc a zemřelo 331 lidí.

Jeruzalém/Ramalláh Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dívky na koloběžce ve městě Elad.

(ilustrační foto) | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Novou vlnu prožívá také palestinský Západní břeh Jordánu, mnoho případů je zejména v oblasti Hebronu. Podle samosprávy se tam situace vymkla kontrole a současná uzávěra vyhlášená na pět dní bude zřejmě muset být prodloužena.

Na Západním břehu Jordánu zaznamenali nově 528 případů koronaviru, celkově se na tomto území potvrdila nákaza u 3835 lidí a z toho 2749 připadá na oblast Hebronu. Na západním břehu Jordánu zemřelo už 18 lidí. Další palestinské území, Pásmo Gazy, má 72 nakažených a jednoho mrtvého.

Anexi palestinského území Izrael zatím neprovede. Vláda kontroverzní plán na poslední chvíli odložila

Číst článek

Izraelský parlament v neděli bude schvalovat nová vládní opatření, která mají vývoj epidemie zpomalit. Omezen bude počet návštěvníků společenských akcí a také klientů restaurací a barů na maximálně 50 lidí. Nová pravidla začnou platit v pondělí ráno. Ministr financí Jisrael Kac ale upozornil, že další omezování provozu povede ke krachu restaurací a připraví o práci dalších 150 tisíc lidí.

Izrael v poslední době zaznamenává více než 1000 nových nakažených denně, což převyšuje denní přírůstky z první vlny epidemie.

Policie v neděli oznámila, že začne přísněji dohlížet na dodržování pravidla o odstupu a vyčlení k tomu zvláštní personál. List Haarec napsal, že policie rozeslala 30 tisíc lidem příkaz nastoupit karanténu, protože byli ve styku s nakaženými.

Ministr obrany Benny Ganc řekl v armádním rozhlase, že vláda chtěla „otevřít ekonomiku co nejvíc, ale s novým nárůstem případů je nucena postupovat důrazněji“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme