Izrael kvůli hrozícím atentátům posiluje bezpečnost

V Izraeli panují před židovským svátkem šabatem mimořádná bezpečnostní opatření. Některé palestinské radikální skupiny totiž hrozí útoky. Má jít o odvetu za vojenské operace v Bejt Hanúnu v pásmu Gazy, které nepřežilo před dvěma dny nejméně 19 palestinských civilistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do starého Jeruzaléma | Foto: Jiří Hošek

Izraelská policie je v nejvyšší pohotovosti. Na místech, kde se zdržuje více lidí, jsou policejní hlídky. Některé obchodní domy uzavřely pro zákazníky podzemní garáže. Další policejní patroly projíždějí ulicemi měst ve služebních autech a na motocyklech. Kromě toho fungují i hlídky dobrovolníků, kteří se svým vozy projíždějí městy a na hlavních dálnicích a hlásí cokoli podezřelého. Palestinská území jsou v podstatě neprodyšně uzavřená.

Mimořádná opatření jsou i v Jeruzalémě okolo sportovního stadionu, kam bylo přemístěno konání průvodu homosexuálů a lesbiček. A to z důvodu snazšího zajištění bezpečnosti a také kvůli možným střetům gayů s ortodoxními židy.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme