Izrael má další problémy s bezohlednými řidiči autobusů

Izrael je v šoku z další tragické havárie, při které patrně sehrála hlavní roli nepozornost řidiče autobusu. Při nehodě na železničním přejezdu zahynulo sedm lidí z jedné rodiny, včetně těhotné ženy a dvou malých dětí. Na dvacet dalších pasažérů utrpělo zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová zastávka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Izraelská média přinášejí svědectví, podle kterých šofér patrně vůbec nevěděl, že se blíží k přejezdu.

Všechno nasvědčuje tomu, že se řidič bavil s cestujícími. Sám nehodu přežil a policistům řekl, že si příliš pozdě všiml závory. Vjel na koleje a tam zastavil ve chvíli, kdy se blížil vlak. Jeho strojvedoucí už neměl šanci zastavit.

Tragédie v Izraeli opět oživila debaty a agresivitě a bezohlednosti autobusáků. V paměti je jarní nehoda na severu země, kdy meziměstský autobus najel do odstaveného tahače s ocelovými kontejnery.

Tehdy zahynulo pět lidí a pět dalších padesát utrpělo zranění. Obžaloba viní řidiče autobusu, že se nevěnoval řízení. Namísto toho se prý bavil se ženou sedící za ním a sledoval ji ve zpětném zrcátku.

Břetislav Tureček, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme