Izrael má speciální sanitku k plnění posledních přání

Kvalitní lékařské zázemí, komfortní odpružené lůžko a televize přenášející záběry okolní krajiny. To všechno obsahuje luxusní sanitka, kterou má v Izraeli nově k dispozici Červená Davidova hvězda, tedy židovská obdoba Červeného kříže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lékař | Foto: Eva Kačánová

Vozidlo za šest miliónů korun zaplatili dárci ve Švédsku a má jediný účel - pomoci umírajícím pacientům ke splnění posledního přání.

Výlet ke starověkým památkám, odpočinek v přírodě nebo třeba poslední vyjížďka na pláž. Právě podobné věci špičková sanitka umožňuje. Za jízdy tlumí otřesy lůžka hydraulické odpružení a díky kameře na střeše může pacient sledovat, kudy jede.

K sanitě patří také elektrický vozík se širokými pneumatikami, na kterém se dá jezdit třeba po písečných dunách. Pacient má k dispozici chladničku na potraviny, hudební věž a další vymoženosti z běžného života.

Izraelští zdravotníci celý projekt nazvali "Ambulance splněných přání". Využití auta mají plně hradit zdravotní pojišťovny a k jeho objednání je potřeba jediné - souhlas ošetřujícího lékaře.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme