Izraelské letectvo bombardovalo území Sýrie. Jde o odvetu za vypálené rakety, prohlásila armáda

Izraelské letectvo podniklo ve středu večer nálety v Sýrii v reakci na odpálení dvou raket ze syrského na izraelské území. V prohlášení to oznámila izraelská armáda. Přesné místo náletů nicméně izraelská armáda nesdělila, píše agentura AFP.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Nálety byly podle prohlášení zaměřeny na objekt, ze kterého byly střely vypáleny, armáda rovněž oblast bombardovala.

Izraelská armáda kvůli příhraničním bojům poslala k Sýrii další tanky a dělostřelectvo

Číst článek

V úterý izraelská armáda oznámila, že sestřelila letoun syrské armády, který se dostal do izraelského vzdušného prostoru (nad Golanské výšiny okupované Izraelem). Šlo o první podobný incident za čtyři roky.

Izrael svou protiraketovou obranu aktivoval také v pondělí. Šlo naopak o střely, které nakonec dopadly v Sýrii. Začátkem měsíce Izrael dvakrát během jednoho týdne vypálil raketu systému Patriot na bezpilotní letouny, které se blížily k Izraeli ze Sýrie. Podobný incident se stal i v červnu.

Dvě třetiny Golanských výšin okupuje Izrael, který je obsadil během dvou válek v roce 1967 a v roce 1973. Roku 1981 je pak v rozporu s rezolucemi OSN anektoval. Východ Golan je syrský a na části území je nárazníkové pásmo kontrolované silami OSN UNDOF.

Izrael přítomnost syrské armády podporované Ruskem poblíž hranic znepokojuje. Obává se i blízkosti jemu nepřátelských íránských jednotek, které jsou rovněž spojencem syrské vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme