Izrael nasadil do boje proti libanonským ozbrojencům antilopy

Izrael nasadil k zabezpečení své severní hranice antilopy. Osm zvířat se pohybuje v místech, kudy se mohou pokusit o proniknutí do židovského státu ozbrojenci Hizballáhu. Od poslední války před dvěma lety tato šíitská milice proti Izraeli žádné akce nepodnikla. Do té doby ale bojovníci Hizballáhu zajali několik izraelských vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antilopa Derbyho | Foto: Zoo Praha

A právě tomu mají zvířata pocházející z Afriky zabránit. Konkrétně se jedná o půltunové antilopy losí. Armáda si všimla jejich velkého apetitu. Teď má stádo na libanonské hranici ožírat bujnou vegetaci, a nepřátelské bojovníky tak připravovat o přirozené úkryty.

Jak přibližuje deník Ha'arec, antilopy byly do Izraele dovezeny před třiceti lety. Z umělých odchovů se pak měly rozvážet do evropských zoologických zahrad. To, že programu využívá také armáda, ale není úplná novinka. V minulosti izraelské invazní jednotky používaly lamy k transportu materiálu na libanonská bojiště.

Související příspěvky:
Vůdce libanonského hnutí Hizballáh prý přežil atentát
Izrael a Libanon završily rok a půl chystanou výměnu vězňů a ostatků padlých
Hizballáh prý může raketou zasáhnout izraelský reaktor v Dimoně

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme