Německé armádní stíhačky přelétly nad Jeruzalémem. Poprvé od první světové války

Stíhačky německých vzdušných sil spolu se stroji izraelského letectva v neděli slavnostně přeletěly nad Jeruzalémem. Podle deníku The Times of Israel je to poprvé od první světové války, co se německé bojové letouny pohybovaly na nebi nad tímto městem. Izrael a Německo v posledních letech upevňují vojenské vztahy a obě letectva se nyní účastní společného vojenského cvičení.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo vyslalo své bojové letouny na mezinárodní cvičení Blue Flag, které v Izraeli pokračuje do konce října (archivní foto) | Foto: Israel Defense Forces | Zdroj: Flickr

Izraelské a německé stíhačky přeletěly nad sídlem izraelského parlamentu a dalšími vládními budovami. Přeletu se účastnili velitelé izraelského a německého letectva Amikam Norkin a Ingo Gerhartz.

Oba generálové dříve navštívili památník holokaustu Jad vašem v Jeruzalémě. „Přelet představuje partnerství a silné vztahy mezi oběma leteckými silami i zeměmi a také závazek pokračovat se spolupráci v budoucnosti,“ uvedla izraelská armáda.

Německo vyslalo své bojové letouny na mezinárodní cvičení Blue Flag, které v Izraeli pokračuje do konce října. Cvičení se účastní také letouny a posádky ze Spojených států, Británie, Francie, Itálie, Řecka a Indie. Cílem je výměna zkušeností a nacvičování leteckých soubojů a útoků na pozemní cíle.

Vojenská spolupráce mezi Německem a Izraelem v posledních letech posiluje. Loni v srpnu izraelské letouny poprvé přiletěly na vojenské základny v Německu a zúčastnily se tam vojenského cvičení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme